راه‌اندازی اولین و بزرگترین نیروگاه بادی مردمی ایران
راه‌اندازی اولین و بزرگترین نیروگاه بادی مردمی ایران
جولای 31, 2021
کسری ۱۸ هزار مگاواتی
کسری ۱۸ هزار مگاواتی تولید برق در کشور
آگوست 15, 2021
امنیت سرمایه

عضو هیئت مدیره شرکت پدیده مروزیست؛

سرمایه‌گذاری در توربین‌های بادی امنیت سرمایه بالایی دارد

نوراحمد عبدالکریم احمدی با بیان اینکه شرکت پدیده مروزیست از سال ۴۹ فعالیت خود را آغاز کرده است، گفت: این شرکت تاکنون مجوزهای لازم را از بخش‌های دولتی و خصوصی گرفته و بزرگترین شرکت خصوصی درکشور است که از توربین‌های بادی برق تولید می‌کند.

 عضو هیئت مدیره شرکت پدیده مروزیست اظهار کرد: اکثر سهامداران پروژه بزرگترین نیروگاه مردمی ایران مردم بومی  منطقه هستند، این افراد به خاطر بازدهی بالا و کم ریسک بودن این پروژه سرمایه‌های خود را در این پروژه سرمایه‌گذاری کرده‌اند، این پروژه برای سرمایه‌گذاران امنیت سرمایه بالایی به دنبال دارد.

وی افزود: پروژه نیروگاه بادی شرکت پدیده مروزیست به لحاظ بازدهی و کاربردی در سطح بسیار بالایی قرار دارد و آینده بسیار موفقی با توجه به کمبود انرژی در سطح کشور دارد، همچنین با توجه به نیاز کشور افغانستان می‌توان صادرات برق را داشته باشیم، لذا افق بسیار روشنی در این پروژه پیش روی ما قرار دارد.

احمدی خاطر نشان کرد: کریدور بادی خواف منطقه بسیار خوبی برای نصب توربین‌های بادی است، زیرا در تمام طول سال شاهد وزش باد هستیم، لذا با داشتن مواد اولیه کاملا رایگان و خدادادی برای تأمین مواد اولیه هیچگونه وابستگی به خارج نداریم.

بالا رفتن ارزش هر سهام با نصب توربین‌ها بادی جدید

وی بیان کرد: سهام های اولیه شرکت پدیده مروزیست در ابتدا  سال ۹۹ ده میلیون تومان بود که طی مدت یک سال در ابتدای سال ۱۴۰۰ ارزش هر سهام  به ۲۵ میلیون تومان رسیده است، همچنین با نصب هر توربین جدید ارزش هر سهام بیشتر می‌شود، با قراردادی که با شرکت مپنا بسته شده بعد از افتتاح و راه اندازی۲۰ توربین ۵/۲ مگاواتی ارزش سهام این پروژه چند برابر می‌شود.

عضو هیئت مدیره شرکت پدیده مروزیست گفت: یکی دیگر از پروژه‌هایی که شرکت راه نو به دنبال آن است، گرفتن مجوز برای ساخت و تولید توربین بادی در شهرک صنعتی تربت‌جام است، بر همین اساس مجوز ۲ هکتار زمین با ۸ هزار متر مربع زیربنا گرفته شده است، همچنین در ادامه نصب پنل‌های خورشیدی در ۷۰۰ هکتار منطقه خواف را خواهیم داشت.

احمدی با اشاره به اینکه رکن اصلی برای هر شرکتی بازاریابی و فروش است، خاطر نشان کرد: به لحاظ اقتصادی پروژه‌های صنعتی به حالت تعطیل و یا نیمه تعطیل درآمده‌اند، اما بازدهی این پروژه با توجه به وضعیت صنعتی که در کشور داریم بسیار خوب بوده است، زیرا با توجه به قراردادی که اعضای شرکت با دولت و وزارت نیرو بسته‌اند یک تضمین ۲۰ ساله برای فروش گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.